Komorniki - Odpowie za kradzież z włamaniem - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Komorniki - Odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 05.04.2018

Policjanci z Komornik zatrzymali sprawcę kradzieży towaru ze sklepu spożywczego. Do zdarzenia doszło w podpoznańskich Plewiskach. Włamywacza nagrały kamery monitoringu sklepowego. Kilka godzin później był już w rękach Policji. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem.

27 marca br. policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych w Plewiskach. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu.

Na nagraniu widać, jak mężczyzna podchodzi do drzwi wejściowych sklepu i wybija szybę. Z jego wnętrza wyniósł wyroby tytoniowe i alkohol. Straty jakie oszacował właściciel sklepu wynoszą blisko 3000 zł.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Komornikach, który przejrzał zarejestrowane nagranie od razu wiedział kim jest sprawca. Chwilę po tym policjanci byli już u niego w mieszkaniu. Tam odnaleźli skradzione pięćdziesiąt paczek papierosów oraz kilkanaście butelek alkoholu. Mężczyzna miał przy sobie rzeczy, ubrania, obuwie oraz plecak, które posiadał w trakcie włamania.

37 -latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Autor: st.sierż. Marta Mróz