DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Policjanci odzyskali skradzioną maszynę, a przy okazji znaleźli krzewy konopi

Poznańscy policjanci, zatrzymali pasera, u którego znajdowała się maszyna budowlana skradziona z posesji domu jednorodzinnego z terenu gminy Stęszew. Dodatkowo w domu mężczyzny policjanci odkryli 10 krzewów konopi.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stęszewie pod koniec lutego br. otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych, który był w budowie. Sprawcy siłą otworzyli  bramę garażową, weszli do środka i  z terenu posesji ukradli  narzędzia oraz maszyny budowlane.   

W trakcie prowadzenia sprawy, policjanci uzyskali informację o osobie przebywającej na terenie gminy Tarnowo Podgórne, która oferowała do sprzedaży w bardzo korzystnej cenie, znacznie odbiegającej od wartości rynkowej sprzęt budowlany, który mógł pochodzić z kradzieży.

Mundurowi ustalili dane 26- latka, oraz przeszukali jego posesję. Tam znaleźli agregat malarski oraz drewnianą skrzynię wykonaną z płyty typu OSB, wyposażoną w instalację świetlną oraz wentylację, w której znajdowało się 10 krzewów konopi.      

Maszyna po identyfikacji została oddana w ręce jej właściciela, a policjanci w dalszym ciągu będą sprawdzać oraz ustalać osoby, powiązane z tym procederem. 

Sprawca wcześniej nie był notowany za podobne przestępstwa, natomiast teraz  usłyszy zarzuty paserstwa (art.291 KK) oraz odpowie za przestępstwo z  art. 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Autor: st. sierż. Marta Mróz