DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Działania "Zero Tolerancji" na Starym Mieście

Data publikacji 26.03.2018

Poznańscy policjanci przeprowadzili na Starym Rynku kolejne działania pod kryptonimem "Zero Tolerancji". Cel - zapewnienie odwiedzającym starówkę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości. Tego typu działania będą sukcesywnie powtarzane.

W dniach 23 - 24 marca br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto razem z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili na terenie ścisłego centrum, a szczególnie poznańskiej starówki, działania prewencyjne pod kryptonimem „Zero Tolerancji”.

Celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Policjanci zwracali uwagę na wszelkie przejawy łamania prawa.

W akcji udział wzięło 96 policjantów. Ogółem wylegitymowano 333 osoby i skontrolowano 112 pojazdów, przeprowadzono 55 interwencji. Podczas nocnych służb funkcjonariusze nałożyli 137 mandatów karnych, głównie za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali 107 miejsc zagrożonych a za popełnione przestępstwa 9 osób zostało zatrzymanych.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez nadzoru. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.

Marta Mróz/MŚ