Poznań – Dzień Kobiet z bezpieczeństwem - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Dzień Kobiet z bezpieczeństwem

Data publikacji 09.03.2018

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w ramach projektu pn. "Akademia Bezpiecznej Kobiety" wzięły udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy. Spotkanie odbyło się w Dniu Kobiet.

8 marca br. funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu z okazji Dnia Kobiet wzieły udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy. Spotkanie odbyło się na terenie Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa SKODA AutoLab oraz Autodromu w Poznaniu.

Na początek spotkania przeprowadzone zostały zajęcia teoretyczne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantkom zostały przybliżone kwestie związane z systemami bezpieczeństwa oraz zasadmi ich funkcjonowania na przykładzie symulatora dachowania i zderzeń.

Dalszą częścią szkolenia były warsztaty praktyczne przygotowane przez trenera SKODA Auto Szkoła na terenie Autodromu w Poznaniu. Policjnatki pod okiem instruktora uczyły się kontroli toru jazdy oraz hamowania na suchej i mokrej nawierzchni wraz z ominięciem przeszkody.

Szkolenie pozowliło rozwinąć umiejętności policjantek, a także dało szansę na zdobycie nowych doświadczeń, które posłużą im podczas codziennej służby.

Autor: mł. asp. Patrycja Banaszak/ mł. asp. Sylwia Stańko