DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Policjanci zabezpieczyli ponad dwieście przedmiotów. Ktoś je rozpoznaje?

Data publikacji 01.03.2018

Poznańscy policjanci zabezpieczyli ponad dwieście przedmiotów, które mogą pochodzić z przestępstw. Zostały one znalezione w mieszkaniach zatrzymanych osób. Każdy, kto na publikowanych zdjęciach rozpoznaje swoją własność, proszony jest o kontakt z policjantami.

25 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zabezpieczyli ponad 200 przedmiotów, które prawdopodobnie zostały skradzione. Wśród nich znajduje się ponad 100 telefonów komórkowych, 45 laptopów, rowery, a także m.in. wiele różnych elektronarzędzi.

Zabezpieczone przedmioty zostały przez policjantów ujawnione w mieszkaniu w Koziegłowach na os. Leśnym oraz przy ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Tam  też doszło do zatrzymania trzech mężczyzn.

Z ustaleń policjantów wynika, że część zabezpieczonych przedmiotów pochodzi z kradzieży, włamań oraz rozboju, do których doszło na terenie Poznania i Koziegłów w 2017 roku.

W tej sprawie jeden z mężczyzyn usłyszał dwanaście zarzutów paserstwa oraz zarzut posiadania środków odurzających za co trafił do aresztu. Pozostałych dwóch odpowie za  kilka kradzieży. 

Zdjęcia przedmiotów, których właścicieli nie ustalono zamieszczamy poniżej. Wszystkie osoby, które rozpoznają je jako swoją własność proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Można się zgłaszać osobiście od pon. do pt. w godzinach 8:00 – 15:00 przy ul. Szylinga 2 lub telefonicznie pod numerem 61 84 130 90.

Autor: mł.asp. Patrycja Banaszak

ZDJĘCIA ZABEZPIECZONYCH PRZEDMIOTÓW.zip