DZIAŁANIA POLICJI

KP Kostrzyn po raz trzeci najlepszym komisariatem w powiecie

Data publikacji 28.02.2018

Podczas XXVI sesji Rady Powiatu w Poznaniu zaproszeni goście rozmawiali o stanie bezpieczeństwa na obszarze powiatu. Podczas spotkania zostały ogłoszone również wyniki konkursu na „Najlepszy Komisariat Roku Powiatu Poznańskiego". Najlepszym w powiecie w 2017 roku został Komisariat Policji w Kostrzynie.

28 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Poznaniu Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Maciej Nestoruk, Komendant Państwowej Straży Pożarnej  mł. bryg.  Jacek Michalak oraz Starosta Poznański Jan Grabkowski przedstawili sprawozdania dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu poznańskiego w 2017 roku. Spotkanie było również okazją do ogłoszenia wyników konkursu „Najlepszy Komisarat Roku Powiatu Poznańskiego".

Podobnie jak w ubiegłych latach celem konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe i Komendę Miejską Policji w Poznaniu było promowanie i premiowanie najlepszych komisariatów w powiecie. Najlepszy komisariat został wyłoniony na podstawie 20 kryteriów w ramach Systemu Oceny Efektywności Pracy Policji, a także społecznej oceny pracy jednostek i policjantów.

Po raz trzeci zwycięzcą konkursu został Komisariat Policji w Kostrzynie. Komendant zwycięskiego komisariatu p.o. asp. szt. Krzysztof Kiliński otrzymał od Starosty Poznańskiego czek w wysokości 30 tysięcy złotych na wyposażenie jednostki. Drugie miejsce zajął Komisariat Policji w Mosinie, natomiast trzecie miejsce przypadło komisariatowi w Suchym Lesie.