DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Działania "Zero Tolerancji" na Starym Mieście

Data publikacji 27.02.2018

Poznańscy policjanci przeprowadzili na Starym Rynku kolejne działania pod kryptonimem "Zero Tolerancji". Cel - zapewnienie odwiedzającym starówkę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości. Tego typu działania będą sukcesywnie powtarzane.

W dniach 23 - 24 lutego br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto razem z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu przeprowadzili na terenie ścisłego centrum, a szczególnie poznańskiej starówki, działania prewencyjne pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. 

Celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa  odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Policjanci zwracali uwagę na wszelkie przejawy łamania prawa.

W akcji udział wzięło 86 policjantów. Ogółem wylegitymowano 281 osób i skontrolowano 111 pojazdów, przeprowadzono 75 interwencji. Podczas nocnych służb funkcjonariusze nałożyli 107 mandatów karnych, głównie za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali 129 miejsc zagrożonych. Za popełnione przestępstwa 6 osób zostało przez funkcjonariuszy zatrzymanych.

Za naruszenie Uchwały Rady Miasta w sprawie ograniczenia czasu funkcjonowania instalacji lub korzystania z urządzeń, z których emitowany hałas może negatywnie oddziaływać na środowisko na terenie miasta Poznania policjanci nałożyli trzy mandaty karne.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez  nadzoru. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach. 

Tego typu działania będą sukcesywnie powtarzane.

Autor: mł. asp. Patrycja Banaszak