DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka” w powiecie

Data publikacji 02.02.2018

Poznańscy policjanci wzięli udział w inauguracji ósmej edycji projektu prewencyjnego „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”. Projekt jest efektem współpracy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu z firmą ENEA Operator Sp. z o.o.

31 stycznia br. w Niepublicznym Przedszkolu nr 3 „Leśni Przyjaciele” w Puszczykowie przy ul. Przyszkolnej odbyła się inauguracja już ósmej edycji projektu prewencyjnego „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”. W bieżącym roku szkolnym w projekcie weźmie udział łącznie 18 placówek z terenu powiatu poznańskiego. Projekt jest równocześnie realizowany w przedszkolach zarówno na terenie miasta Poznania jak i powiatu poznańskiego.

Z roku na rok projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony dyrektorów i nauczycieli ale również dzieci i ich rodziców. Projekt już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń przedszkolnych.

Realizacja projektu zakłada przeprowadzenie w przedszkolach z terenu powiatu poznańskiego pogadanek policjantów z dziećmi przy wykorzystaniu krótkich filmów w formie bajek oraz pokazów multimedialnych opracowanych na potrzeby projektu przez ENEA Operator sp. z o.o.

Celem spotkań dzieci z policjantami jest propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci w drodze do i z przedszkola, bezpiecznej zabawy w przedszkolu, na podwórku oraz przekazaniu wiedzy o zagrożeniach, które mogą ich spotkać.

Wspólna edukacja na linii nauczyciel – dziecko – rodzic – policjant ma wpłynąć na właściwy proces wychowania małego człowieka oraz przyczynić się do lepszego postrzegania świata.

W spotkaniu udział wziął Burmistrz Miasta Puszczykowa, przedstawiciele Urzędu Miasta Puszczykowa, Państwowej Straży Pożarnej, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, Komisariatu Policji w Puszczykowie oraz  grono pedagogiczne placówki.

Podczas spotkania dzieci przedstawiły zebranym gościom część artystyczną nawiązującą do zagadnień dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały gadżety prewencyjne przygotowane w ramach projektu „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”.

Autor: asp. szt. Małgorzata Tamborska/PB