Poznań - Działania "Prędkość" - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Działania "Prędkość"

Data publikacji 07.01.2018

Policjanci z poznańskiej drogówki prowadzili działania "Prędkość'. Głównym celem prowadzonej przez policjantów akcji było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

5 stycznia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej  Policji w Poznaniu brali udział w ogólnokrajowych działaniach "Prędkość". Policjanci z poznańskiej drogówki akcję przeprowadzili na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego.

W trakcie akcji funkcjonariusze zwracali uwagę szczególnie na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków - nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry.  

W trakcie działań policjanci wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Podczas jednego dnia dzialań policjanci przeprowadzili ponad 350 kontroli pojazdów, gdzie ujawniono ponad 100 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. W związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości prawo jazdy zostało zatrzymane 2 kierowcom, 1 stracił prawo jazdy za kierowanie po użyciu alkoholu.

Autor: sierż. Aleksandra Tomczyk/PB