DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 28.11.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od kilkunastu miesięcy. Dzięki mapie przez Internet, można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Od czasu powstania KMZB do poznańskich policjantów za jej pośrednictwem wpłynęło ponad piętnaście tysięcy zgłoszeń.

We wrześniu 2016 roku Policja w całym kraju została wyposażona w nowe narzędzie wspomagające pracę policjantów - Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dostępna jest na stronach internetowych wszystkich komend w Polsce. Za jej pośrednictwem każdy obywatel może wskazać miejsce, w którym dochodzi do naruszeń prawa. W lipcu br. aplikacja KMZB została udoskonalona. Od tego czasu wprowadzono zmiany i modyfikacje, o których pisaliśmy TUTAJ

Od początku istnienia mapy na terenie Poznania i powiatu poznańskiego użytkownicy aplikacji nanieśli ponad 15 tysięcy zgłoszeń. Ponad 6 tysięcy zgłoszeń zostało przez poznańskich funkcjonariuszy potwierdzonych. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole kontrolują dane miejsce kilka razy. Spośród wszystkich naniesionych zagrożeń, najbardziej uciążliwymi dla mieszkańców okazały się przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Każdorazowo zadaniem Policji jest wyeliminowanie wskazanego zagrożenia albo zainteresowanie sprawą służb, w których kompetencji leży dane zagadnienie.

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że wprowadzone ulepszenia jeszcze bardziej ułatwią mieszkańcom dokonywanie zgłoszeń przy użyciu tej aplikacji.

Korzystając z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pamiętajmy jednak, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji nadal powinniśmy dzwonić na numery 997 lub 112.