DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Wizyta dzieci z przedszkola w Pobiedziskach

Data publikacji 09.11.2017

17 października br. Komendę Miejską Policji w Poznaniu przy ul. Szylinga odwiedziły dzieci z Przedszkola "Wesołe Skrzaty" w Pobiedziskach. Dzieci zwiedziły komendę, zapoznając się nie tylko z samym budynkiem ale również z jego historią. Dla milusińskich był to dzień pełen nowych doświadczeń i możliwości wzbogacenia wiedzy. Na pamiątkę tego spotkania, policjanci rozdali wszystkim drobne upominki.

Dla naszych wyjątkowych gości wizyta w Komendzie oraz możliwość poznania służby policjantów była nie lada atrakcją. W programie wycieczki zaprezentowano sprzęt oraz metody pracy policji. Dzieci zapoznały się m.in. z historią i budynkiem komendy, zobaczyły radiowozy oraz policyjne motocykle, zwiedziły centrum dowodzenia.

Jedną z wielu atrakcji dla przedszkolaków była możliwość uczestnictwa w pokazie jednostek broni oraz wyposażenia bojowego, które zaprezentowali Instruktorzy Wyszkolenia Strzeleckiego. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez Techników Kryminalistyki. Przedszkolaki zobaczyły ślady, które policjanci ujawniają na miejscu zdarzenia, a także same miały okazje porównać swoje linie papilarne.

Policjanci podczas zwiedzania komendy stale przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowym, czy podczas znalezienia rzeczy niebezpiecznych. Maluchy wykazały się wyjątkową znajomością zasad postępowania w nagłej i trudnej sytuacji, każdy z przedszkolaków wiedział pod jaki numer należy zadzwonić, aby wezwać pomoc.

Na zakończenie wizyty każdy z przedszkolaków otrzymał od policjantów mały upominek m.in. odblask, kolorowankę oraz książeczkę na temat bezpieczeństwa.

Krzysztof Lis/ RKG