Poznań - "Senioralni. Poznań" - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - "Senioralni. Poznań"

Data publikacji 02.11.2017

„Senioralni. Poznań” to cykl październikowych przedsięwzięć skierowanych do osób starszych. W tym, dedykowanym dla tak zacnej i szanowanej części naszej społeczności - miesiącu, niemalże każdego dnia aktywni seniorzy mogą odnaleźć wiele pasjonujących aktywności duchowo–mentalnych. Policja Wielkopolska miała przyjemność zaoferowania podróży w przeszłość oraz występu artystycznego.

W ramach propagowania ofert aktywizujących dla osób starszych miasta i powiatu poznańskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wspólnie z Komenda Miejską Policji w Poznaniu włączyła się z zaangażowaniem w trwającą już od początku października imprezę pn. „Senioralni. Poznań”.

24 października w ramach cyklicznych koncertów Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, które zostały zapoczątkowane już 13 lat temu, bo dokładnie w 2004r. odbyło się kolejne spotkanie pn: „Przy muzyce o bezpieczeństwie”. Jak wskazuje sama nazwa przedsięwzięcia seniorzy z Klubu Seniora działającego prężnie przy Zakładzie Cegielskiego w Poznaniu mięli możliwość wysłuchania porad policjanta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz obejrzenia występu Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób, które nie kryły zadowolenia i zaskoczenia tak wzniosłym i ciekawym występem wokalistów.  

25 października w ramach sentymentalnej wycieczki, osoby starsze zwiedzały Salę Tradycji Policji, mieszczącą się w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Do dyspozycji zainteresowanych oddane zostały poszczególne pomieszczenia odzwierciedlające klimat czasów od momentu powstania Policji Państwowej do chwili obecnej, czyli policji współczesnej. Seniorzy zwiedzali kolejne części ekspozycji z nieukrywanym zaciekawieniem, tym bardziej, że część eksponatów można było dotknąć, podnieść, a nawet przymierzyć. Część osób włączyła się aktywnie do rozmowy z policjantem oprowadzającym – st. sierż. Adamem Budynkiem z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, który opowiadał o historii Policji, demonstrował dokumenty i wyjaśniał przeznaczenie sprzętu. Poszczególne sale – Policji Państwowej oraz Sala Milicji Obywatelskiej - wzbudziły wśród wielu osób wspomnienia z lat dziecinnych, zdarzyły się również przypadki odnalezienia fotografii swoich bliskich, zamordowanych podczas II wojny światowej. Spotkanie to z pewnością pozostanie na długo w pamięci seniorów.

26 października - „Senioralnych” uświetnił koncert Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który był poprzedzony spotkaniem prewencyjno-informacyjnym dedykowanym osobom starszym. Występując przed licznym i bardzo wdzięcznym audytorium, zarówno mł.asp. Marcin Smuszkiewicz z Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu jak i st. sierż. Marta Mróz z Wydziału Prewencji KMP w Poznaniu udzielali kompleksowych informacji na temat metod działania oszustów działających metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Seniorzy bardzo aktywnie włączyli się w dyskusję z policjantami, kładąc nacisk na problematykę podstawowych zasad bezpieczeństwa związanego z asertywnością w kontaktach z nieznajomymi Każda ze zgromadzonych osób otrzymała drugą edycję poradnika senioralnego wydanego w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego - „Bezpieczne Życie Seniorów”.

Niesamowitym i bardzo wzruszającym momentem był wspomniany już występ Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Dzięki uprzejmości i niezwykłemu zaangażowaniu Pani Małgorzaty Piechury  wszyscy zebrani mogli usłyszeć piękne wykonania utworów a cały spektakl zakończył się owacjami na stojąco.

 

 

Marta Mróz/PG

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
  • 11 #4
  • 11 #5
  • 11 #6