Poznań - Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka

Data publikacji 24.10.2017

18 października 2017 roku w Przedszkolu nr 71 „Pod Topolą” w Poznaniu przy ul. Galla Anonima odbyła się uroczysta inauguracja ósmej edycji projektu prewencyjnego pn. „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”. Projekt jest efektem współpracy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. Z roku na rok projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno dyrektorów i nauczycieli, ale również dzieci i ich rodziców.

W dniu 18 października 2017 roku w Przedszkolu nr 71 „Pod Topolą” w Poznaniu przy ul. Galla Anonima odbyła się inauguracja już ósmej edycji projektu prewencyjnego „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”. W bieżącym roku szkolnym w projekcie weźmie udział łącznie 18 placówek z terenu miasta Poznania.

Realizacja projektu zakłada przeprowadzenie w przedszkolach z terenu miasta Poznania pogadanek policjantów z dziećmi przy wykorzystaniu krótkich filmów w formie bajek oraz pokazów mulimedialnych. Celem spotkań dzieci z policjantami jest propagowanie bezpiecznego zachowania się dzieci w drodze „do” i „z” przedszkola, bezpiecznej zabawy w przedszkolu, na podwórku oraz przekazaniu wiedzy o innych zagrożeniach mogących ich spotkać np. jak należy zachować się wobec napotkanych osób obcych. Wspólna edukacja na linii nauczyciel – dziecko – rodzic – policjant może wpłynąć na właściwy proces wychowania małego człowieka oraz przyczyni się do lepszego postrzegania świata.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta Poznania, Komisji Oświaty Rady Miasta Poznania, Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, Państwowej Straży Pożarnej oraz dyrektorów przedszkoli współpracujących z placówką.

Podczas uroczystości, dzieci przedstawiły zebranym gościom część artystyczną nawiązującą do zagadnień dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały gadżety prewencyjne przygotowane w ramach projektu „Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka”.

 

 

Beata Tamborska/PG

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
  • 11 #4
  • 11 #5
  • 11 #6