DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Policjanci zabezpieczali mecz piłkarski Lech Poznań - Legia Warszawa

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci z Wielkopolski wspomagani przez funkcjonariuszy z Wrocławia zabezpieczali 1 października br. mecz piłkarski pomiędzy Lechem Poznań, a Legią Warszawa. Spotkanie na stadionie obejrzało blisko 40 tys. kibiców, z czego niecały tysiąc osób, to sympatycy drużyny gości. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Policjanci z Poznania razem z funkcjonariuszami z powiatów woj. wielkopolskiego, a także z policjantami Oddziału Prewencji Policji z Poznania i Wrocławia, 1 października brali udział w zabezpieczeniu meczu piłkarskiego pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa. Klasyk polskiej Ekstraklasy, na stadionie przy ul. Bułgarskiej zgromadził blisko 40 tys. osób.

W zapewnieniu bezpieczeństwa i płynnego ruchu na drogach, zarówno przed jak i po spotkaniu, brało udział kilkuset policjantów prewencji, ruchu drogowego, służb kryminalnych i dochodzeniowych, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Poznania i Wrocławia oraz Zespołu Antykonfliktowego. Z powietrza czuwał nad wszystkim policyjny helikopter. Funkcjonariusze regularnie zabezpieczają tego typu imprezy sportowe, dzięki czemu wszystko przebiega sprawnie i w bezpiecznej atmosferze. Policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów.

Maciej Święcichowski