DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Ostatni weekend wakacji i „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 05.09.2017

Od 1 września na drogach całego kraju trwały wzmożone działania Policji. Związane one były z powrotami wielu osób z wakacji. Ostatnie dni wakacyjnego wypoczynku to dla wielu z nas długa podróż przez cały kraj. Bardzo dużo kierowców napotkało na swojej drodze utrudnienia, a także było świadkami kolizji i wypadków. Podobnie było na poznańskich drogach, gdzie służbę pełniło wielu funkcjonariuszy. Patrolowali drogi nie tylko z perspektywy kierowcy samochodu.

Od 1 do 3 września prowadzone były działania kontrolno - prewencyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego „Ostatni weekend wakacji”. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podczas tych działań pełnili również służbę przy wykorzystaniu śmigłowca. Przy jego pomocy nadzorowane były najbardziej zagrożone ciągi komunikacyjne miasta Poznania i powiatu poznańskiego. Działania miały na celu zapewnienie  utrzymania płynności ruchu na drogach, nadzór nad ruchem oraz szeroko rozumianym bezpieczeństwem. 

Natomiast od 4 września br. na terenie całego kraju prowadzone są działania ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W tym czasie dochodzi do zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego zwłaszcza w rejonie placówek oświatowych. Właśnie w tych miejsca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu widoczni są najbardziej. W rejonach szkół szczególnie zwracają uwagę na kierujących i pieszych uczestników ruchu drogowego nie stosujących się do obowiązujących przepisów. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, przede wszystkim podczas drogi do szkoły oraz weryfikacji inżynierii ruchu drogowego w rejonach szkół.

 

 

Piotr Garstka

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
  • 11 #4
  • 11 #5
  • 11 #6