Poznań - Bezpieczny sierpniowy weekend - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Bezpieczny sierpniowy weekend

Data publikacji 11.08.2017

Przed nami kolejny długi weekend. Będzie to doskonała okazja do bliższych i dalszych wyjazdów na wakacyjny odpoczynek. Na drogach Poznania i pow. poznańskiego nie zabraknie policjantów z Wydział Ruchu Drogowego, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.

W dniach od 11 do 15 sierpnia 2017 roku poznańscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskich działaniach ,,Bezpieczny weekend – sierpniowy weekend" mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.

Podczas wydłużonego sierpniowego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu na terenie całego miasta Poznania i powiatu poznańskiego zadbają o bezpieczeństwo na drogach. Realizując działania policjanci będą prowadzili wzmożone kontrole pojazdów, podczas których szczegółowo sprawdzą stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. W takich przypadkach  policjanci WRD KMP w Poznaniu będą kierować się zasadą ,,zero tolerancji".

Pamiętajmy od dobrym przygotowaniu się do wyjazdu czyli zadbajmy o wypoczynek przed trasą, stan techniczny naszych samochodów i odpowiednią dozę cierpliwości na drodze. 

Natalia Nowak/MŚ