DZIAŁANIA POLICJI

KMP - Nowy sprzęt dla techników kryminalistyki

Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa wielkopolskiego sfinansował zakup 6 walizek dla techników kryminalistyki. Sprzęt został wykonany na specjalne zamówienie i dostosowany do potrzeb policjantów. Został przekazany funkcjonariuszom 8 sierpnia br. na terenie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Wydział Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymał 6 nowych walizek kryminalistycznych. Zakup tego specjalistycznego sprzętu został w całości sfinansowany przez Zarząd Wojewódzki NSZZP. W jego imieniu przewodniczący związku podinsp. Andrzej Szary w obecności p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Rafała Pawłowskiego, p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu kom. Piotra Gruszki oraz zastępcy Naczelnika Wydziału Techniki Kryminalistycznej podinsp. Tomasza Stępnia, przekazał policjantom nowo zakupione przedmioty. Komendant Pawłowski podkreślił, że poznańscy technicy są jednymi z najlepszych w kraju. W jego opinii wyposażenie w odpowiedni sprzęt, ma przełożenie na efektywność wykonywanych zadań.

Walizki wykonała polska firma na specjalne zamówienie Policji. Są one dostosowane do potrzeb techników i przewożonego w nich sprzętu. Dzięki solidnej obudowie i wzmocnieniom, są odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. 

Maciej Święcichowski