DZIAŁANIA POLICJI

Grunwald - Kolejny sprawca kradzieży rowerów zatrzymany

Data publikacji 07.08.2017

Policjanci z Poznania ustalili sprawcę co najmniej 8 kradzieży rowerów, do których dochodziło na terenie całego miasta. Młody mężczyzna działał od kilku miesięcy, wybierając jednoślady z wyższej półki. Za to przestępstwo grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Policjanci z Poznania od kilku miesięcy zajmowali się kradzieżami rowerów, do których dochodziło w różnych częściach miasta. W niektórych przypadkach wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery miejskiego monitoringu. Komunikaty w tej sprawie były publikowane zarówno na stronach Komendy Miejskiej jak również na portalach internetowych i społecznościowych. 12 sierpnia br. poszukiwany mężczyzna został zatrzymany. Właściciel skradzionego 1 sierpnia br. jednośladu zauważył na terenie miasta mężczyznę, który jechał na rowerze, wyglądającym na jego własność. Ujął tego człowieka i powiadomił policjantów.

Rowerzysta trafił do komisariatu na Grunwaldzie. Początkowo do niczego się nie przyznawał. Jednak w miarę upływu czasu i rozmów z policjantami, zaczął przypominać sobie, że skradziony rower, na którym został złapany, to nie jedyny występek w jego karierze. Łącznie, podczas eksperymentu procesowego, opowiedział o 8 miejscach, z których skradł rowery. Starał się wybierać droższe marki. Swój łup sprzedawał przypadkowym osobom lub korzystając z portali ogłoszeniowych. Dodatkowo przyznał, że ucieszył się, gdy zobaczył na poznańskich portalach, komunikaty poszukiwawcze, dotyczące jego osoby.

Zatrzymany mężczyzna to 19-letni mieszkaniec Poznania, dobrze znany policjantom. Usłyszał zarzut kradzieży. Ponieważ nie były to jego pierwsze przygody z prawem za to przestępstwo grozi mu do 7,5 roku więzienia. Policjanci przypominają, że warto skorzystać z okazji i oznakować swój jednoślad w programie „Poznański rower – bezpieczny rower”. W przypadku odzyskania przez policjantów takiego roweru, nie będzie problemu z ustaleniem prawowitego właściciela.

Maciej Święcichowski