DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Poznań z pierwszą rowerową drogówką

Data publikacji 22.05.2017

Policjanci z poznańskiej drogówki jako pierwsi w Polsce pełnią służbę na rowerach. W centrum Poznania funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców szczególnie tam gdzie najbardziej rozwinięta jest infrastruktura drogowa.

Policyjni rowerzyści z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozpoczęli pracę jeszcze w kwietniu, ale ze względu na wyjątkowo kiepską pogodę dopiero teraz można ich zobaczyć na poznańskich ulicach. Jest to pierwszy rowerowy patrol drogówki w Polsce.

Do pełnienia patroli rowerowych policjanci zgłaszali się sami. Zostali wybrani spośród wielu chętnych. Czterech funkcjonariuszy – dwóch policjantów i dwie policjantki można zobaczyć na ulicach Poznania, tam gdzie najbardziej rozwinięta jest infrastruktura drogowa. Patrole są najczęściej mieszane – policjant i policjantka. 

Do ścisłych zadań policjantów należy zwracanie uwagi zwłaszcza rowerzystom, ale także pieszym i kierowcom, aby zachowywali się wobec siebie kulturalnie i stosowali się do obowiązujących na drodze przepisów.

Już teraz policyjni rowerzyści są dobrze odbierani przez mieszkańców, którzy ochoczo podchodzą do policjantów i zadają im dużo pytań o ich służbę , przepisy i same rowery.  Niewykluczone, że do czwórki funkcjonariuszy dołączą jeszcze kolejni funkcjonariusze.

Autor: Patrycja Banaszak