DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - „Dwie strony sieci” – edukacja na temat cyberzagrożeń

Data publikacji 17.05.2017

Poznańscy policjanci w ramach projektu: „Dwie strony sieci” spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu. Podczas spotkania rozmawiano o cyberzagrożeniach.

15 maja br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań Jeżyce spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w sieci oraz cyberzagrożeniach, jakie można spotkać w wirtualnym świecie. 

W trakcie prelekcji policjanci poruszyli tematy związane z umiejętnym i rozważnym sposobem korzystania z Internetu. Zwrócili uwagę na kwestie związane z formami cyberprzemocy polegającymi na rozsyłaniu kompromitujących zdjęć, nękaniu, grożeniu, szantażowani w sieci oraz podszywaniu się pod inną osobę na portalach społecznościowych, blogach, czy też komunikatorach społecznych. Policjanci szczególną uwagę zwrócili na sposoby rozpoznawania i radzenia sobie ze zjawiskiem cyberprzemocy. 

Na zakończenie spotkania mundurowi poruszyli kwestie prawne związane z odpowiedzialnością osób nieletnich za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji.

Młodzież jednogłośnie przyznała, że przekazywanie im wiedzy o niebezpieczeństwach w Internecie jest im niezbędna.

Autor: Marta Mróz/PB