DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Tarnowo Podgórne - Debata społeczna z mieszkańcami

Data publikacji 13.05.2017

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zorganizowali debatę społeczną pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym celem debaty były rozmowy z mieszkańcami gminy Dopiewo, Rokietnica i Tarnowo Podgórne na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

11 maja br.  Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu mł.insp. Adam Kachel był gospodarzem debaty społecznej pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbyło się w sali Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym. W debacie uczestniczył Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński, wójtowie gmin: Dopiewo, Rokietnica i Tarnowo Podgórne oraz ich mieszkańcy.

Celem spotkania było zaktywizowanie miejscowej społeczności do współpracy z instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa w procesie budowania lokalnego systemu bezpieczeństwa. W pierwszej części debaty Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu mł.insp. Adam Kachel omówił zagadnienia związane z sylwetką dzielnicowego oraz możliwościami działania aplikacji „Moja Komenda”. Po omówieniu przez mieszkańców kwestii związanych z współpracą z dzielnicowymi Komendant Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym przedstawił stan bezpieczeństwa w każdej gminie pod kątem zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz profilaktyki społecznej.

Po wystąpieniach nadszedł czas wspólnego debatowania, który cieszył się dużą aktywnością mieszkańców poprzez zadawane pytania i przedstawione wątpliwości. Obecni na debacie mieszkańcy zgłaszali w większości problemy dotyczące sytuacji nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wskazywali na błędne rozwiązania infrastruktury.

Na zakończenie debaty, podsumowano spotkanie, a policjanci podkreślili, że aspekty poruszane przez mieszkańców będą dla nich ważną wskazówką do dalszego działania.

Autor: Sylwia Stańko