DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – „Dwie strony sieci” - rozstrzygnięcie konkursu

Data publikacji 26.04.2017

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podsumowali konkurs w ramach realizowanego projektu pod nazwą „Dwie strony sieci”. W konkursie udział wzięło 52 uczniów z 14 szkół.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu na etapie powiatowym  odbyła się 25 kwietnia br. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Nagrody uczniom wręczali: Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu mł. insp. Adam Kachel, Członek Zarządu Powiatu Poznańskiego Zygmunt Jeżewski orazDyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania Hieronim Węclewski.

Konkurs przeznaczony był dla młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Celem konkursu było  uzyskanie utworu artystycznego w formie komiksu lub spotu zwanego dalej pracą konkursową w zakresie przeciwdziałania cyberprzemocy i cyberprzestępczości.

Do konkursu przystąpiło łącznie 52 uczniów z 14 szkół  podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu miasta Poznania i powiatu poznańskiego. Uczestnicy przygotowali prace indywidualne oraz zespołowe. Do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczniowie nadesłali łącznie 29 prac w tym 16 komiksów oraz 13 spotów reklamowych. 

Laureaci konkursu oraz wszyscy jego uczestnicy otrzymali nagrody w formie sprzętu multimedialnego oraz gadżetów prewencyjnych ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu oraz Urząd Miasta Poznania.

Najlepsze prace zostaną przekazane do organizatorów konkursu – Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, gdzie odbędzie się kolejny etap konkursu na poziomie wojewódzkim.

W trakcie uroczystości zaproszonym gościom zaprezentowały się młode wokalistki z Gimnazjum nr 63 z ul. Drzymały w Poznaniu.

Autor: Marta Mróz/PB