DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Fałszowali dokumenty i wyłudzali pieniądze z banku

Data publikacji 12.04.2017

Poznańscy policjanci zatrzymali za oszustwa i fałszerstwa dwóch mężczyzn. Podejrzani najpierw podrabiali dowody osobiste, a następnie za pośrednictwem internetu zawierali umowy z bankiem. Straty na jakie pokrzywdzonych narazili to blisko 100 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im nawet 8 lat więzienia.

5 kwietnia br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posługiwali się fałszywymi dowodami osobistymi i za pośrednictwem internetu składali wnioski o uruchomienie rachunku z możliwością utworzenia debetu. Z utworzonych kont wypłacali  wszystkie dostępne na nich środki.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni działali w ten sposób od grudnia ubiegłego roku do momentu zatrzymania. W tym czasie narazili jeden z banków na starty blisko 100 tysięcy złotych. W wyniku przeszukań pomieszczeń należących do podejrzanych, policjanci ujawnili m.in. blisko 40 telefonów komórkowych, umowy zawarte z bankami oraz karty kredytowe, a także drukarkę za pomocą, której fałszowali dowody osobiste.

Teraz za oszustwa i podrabienie dokumentów grozi im nawet 8 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar wobec podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe oraz policyjny dozór.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Ładowanie odtwarzacza...