Luboń – Policjanci na rajdzie rowerowym - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Luboń – Policjanci na rajdzie rowerowym

Data publikacji 12.04.2017

Policjanci z Lubonia wzięli udział w rajdzie rowerowym z cyklu "Luboń na rowerze 2017". Celem rajdu jest wspólne spędzanie czasu na szlakach rowerowych, odwiedzanie ciekawych miejsc, poznawanie okolic oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

8 kwietnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Luboniu zostali zaproszeni na drugi rajd z cyklu „Luboń na rowerze 2017”. Luboń na rowerze to cykl 10 rodzinnych rajdów rowerowych dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów.

Celem spotkań jest wspólne spędzanie czasu na szlakach rowerowych, odwiedzanie ciekawych miejsc, poznawanie okolicy oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze przed wyjazdem uczestników rajdu do Szreniawy przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz prawidłowego wyposażenia jednośladów.

Lubońscy policjanci zwrócili uwagę na najczęściej popełniane przez rowerzystów błędy na drogach oraz  mówili jak ważne są odblaski. Policjanci przypomnieli o akcji „Poznański rower – Bezpieczny rower” wraz z terminami w jakich można udać się na komisariat oznakować swój.

Na zakończenie spotkania najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali ulotki pn. „Bezpieczny uczeń – bezpieczny powiat”.