Poznań – Turniej motoryzacyjny rozegrany - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Turniej motoryzacyjny rozegrany

Data publikacji 12.04.2017

Poznańscy policjanci byli jednym z organizatorów Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem młodzieżowych rozgrywek było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym w szczególności bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

11 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbył się Finał Powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem turnieju była popularyzacja znajomości zasad ruchu drogowego wśród młodzieży szkolnej oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Organizatorami turnieju był Powiat Poznański, Komenda Miejska Policji w Poznaniu, Żandarmeria Wojskowa, Polski Związek Motorowy, Automobilklub Wielkopolski oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Impreza odbyła się pod Patronatem Starosty Poznańskiego. Sędzią głównym oceniającym drużyny był Dariusz Fleischer – specjalista w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu

Rywalizacja odbywała się w pięciu konkurencjach:

  • test wiedzy o ruchu drogowym oraz test z historii motoryzacji,
  • jazda motorowerem po torze przeszkód,
  • udzielanie pierwszej pomocy,
  • obsługa codzienna pojazdu z ustaleniem usterki w pojeździe,
  • test Stewarta polegający na przejechaniu specjalnie wytyczonej trasy pojazdem wyposażonym w nieruchomy talerz i umieszczoną w nim piłeczkę tak, aby nie wypadła z talerza.

W turnieju udział wzięło dziewięć reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych w tym trzy szkoły z powiatu poznańskiego oraz sześć z miasta Poznania. Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Koninie zakwalifikowała się drużyna Zespołu Szkół nr 1 ze Swarzędza jako najlepsza z powiatu poznańskiego oraz drużyna z Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Poznaniu, która jednocześnie  triumfowała podczas swarzędzkiej rywalizacji.

Zwieńczeniem rywalizacji będzie XXI Ogólnopolski Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który przeprowadzony zostanie w dniach 6-7 czerwca na Torze Poznań.