DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto – Policja i Bridgestone w trosce o bezpieczeństwo dzieci

Data publikacji 10.04.2017

Policjanci z Nowego Miasta wspólnie z przedstawicielami firmy Bridgestone odwiedzili dzieci z ponad trzydziestu przedszkoli i szkół podstawowych. Spotkania realizowane były w ramach projektu pn. „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”.

Od końca lutego br. do 5 kwietnia br. policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wspólnie z przedstawicielami z firmy Bridgestone w ramach projektu pn. „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze” spotkali się z blisko 700 dziećmi z poznańskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Akcja miała na celu promowanie bezpiecznych zachowań oraz zwiększenie świadomości dzieci na temat zagrożeń na drodze. Dzieci poprzez zabawę uczyły się m.in. jak ważne jest podróżowanie w foteliku i zapinanie pasów bezpieczeństwa.

W każdej z odwiedzanych placówek najmłodsi chętnie wykazywali się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, ale również zadawali bardzo dużo pytań. Dzieci z zainteresowaniem brały udział w symulacjach oraz zabawach edukacyjnych.

Gościem specjalnym warsztatów był Jan - jeden z animatorów firmy Bridgestone przebrany w specjalny strój manekina testowego, którego używa się podczas symulacji wypadków samochodowych.

Uczestnicy zajęć otrzymali odblaskowe upominki. Wśród nich nie brakowało materiałów edukacyjnych dla rodziców i opiekunów. 

Autor: Monika Witt/PB