DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Sukces poznańskiego policjanta podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów – Dębno 2017

Data publikacji 10.04.2017

Policjanci po raz piętnasty wspólnie z innymi zawodnikami z Polski i świata uczestniczyli w 44. edycji Maratonu w Dębnie. Na mecie policyjnych mistrzostw jako pierwszy uplasował się policjant z Komisariatu Policji w Komornikach. Drużynowo reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Poznania zajęła drugie miejsce.

2 kwietnia br. w trakcie 44. edycji zmagań Maraton Dębno 2017 udział wzięło ponad 2 tysiące zawodników, w tym w tym ponad 100 policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez tereny gminy Dębno.  Zawodnicy wystartowali równo o godz. 11:00. Walczyli biegnąc 4 pętle - dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno. 

Na mecie policyjnych mistrzostw, podobnie jak w roku ubiegłym jako pierwszy z czasem 2:39:10 uplasował się post. Wróbel Łukasz z Komisariatu Policji w Komornikach. Natomiast drużynowo reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Poznania zajęła drugie miejsce.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Jarosława Pasterskiego i  Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu podinsp. Dariusza Ufnowskiego. Natomiast podczas gali inauguracyjnej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Jarosław Pasterski, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu podinsp. Dariusz Ufnowski,  Przewodniczący ZW NSZZP Pan Marian Boguszyński, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp. Tomasz Kopka.

Źródło: KWP Szczecin