Czerwonak - Profilaktyka dla najmłodszych - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Czerwonak - Profilaktyka dla najmłodszych

Data publikacji 06.04.2017

Policjanci oraz strażnicy gminni z Czerwonaka w ramach programu “Bezpiecznie to wiedzieć i znać” odwiedzili uczniów. Podczas spotkaniu uczyli najmłodszych udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznych zachować w codziennym życiu.

5 kwietnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku wspólnie z funkcjonariuszami Straży Gminnej przeprowadzili zajęcia dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

Mundurowi zgodnie z założeniami programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” rozmawiali z dziećmi na temat  bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także niebezpieczeństw i zagrożeń jakie mogą je spotkać w życiu codziennym np. w drodze do i ze szkoły oraz w trakcie nawiązywania kontaktu z osobami nieznajomymi. Ponadto funkcjonariusze mówili jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Poprzez scenki sytuacyjne uczyli dzieci jak postępować m.in. podczas omdlenia, skaleczenia, oparzenia, zadławienia.

Na zakończenie spotkania policjanci ogłosili konkurs plastyczny  pn.“Woda, góry, las – bezpiecznie spędzam czas”, który polega na wykonaniu pracy plastycznej, a jej treść ma nawiązywać do tematyki bezpiecznej zabawy oraz zdrowego i aktywnego spędzania czasu.

Autor:Anna Daszkiewicz/PB