Poznań – Festyn rowerowy z policjantami - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Festyn rowerowy z policjantami

Data publikacji 28.03.2017

Poznańscy policjanci z okazji czwartej edycji programu prewencyjnego „Poznański rower – bezpieczny rower” zorganizowali w Parku Tysiąclecia festyn rowerowy. Podczas trwania całej imprezy do programu przystąpiło 250 rowerzystów.

25 marca br. w Parku Tysiąclecia w Poznaniu odbył się festyn rowerowy przygotowany przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Imprezę zorganizowano z okazji czwartej edycji programu prewencyjnego „Poznański rower – bezpieczny rower”.

Impreza odbyła się na terenie miasteczka ruchu drogowego, które jest doskonałym miejscem sprawdzenia wiedzy niezbędnej do bezpiecznego przemieszczania się rowerem po drodze publicznej. Najmłodsi uczestnicy ale także dorośli mieli okazję odbyć jazdę testową pod czujnym okiem policjantów z drogówki. Tego dnia na cyklistów czekało mnóstwo atrakcji.

W ramach programu „Poznański rower – bezpieczny rower” policjanci znakowali rowery, przypominali o odpowiednim zabezpieczaniu jednośladów oraz obowiązujących przepisach. Przedstawiciele z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania wręczali cyklistom upominki w postaci apteczek oraz kamizelek. W namiocie Skoda Auto Lab, rowerzyści mogli sprawdzić swój refleks za pomocą specjalnego urządzenia mierzącego czas reakcji, a także przekonać się  jaka jest ich masa podczas kolizji przy różnych prędkościach.

Dla najmłodszych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przygotował stoisko z kolorowankami gdzie za wypełnione zadanie można było otrzymać elementy odblaskowe. Na festynie nie zabrakło również stoiska Bike Workshop, gdzie oferowano darmowy wiosenny przegląd jednośladów, natomiast Rowerowy Poznań rozdawał uczestnikom festynu breloczki oraz broszury informacyjne.  

Podczas trwania całej imprezy do programu „Poznański rower – bezpieczny rower” przystąpiło 250 rowerzystów.

Autor: Adrian Umyszkiewicz/PB