DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - PODSUMOWANIE PIERWSZEGO DNIA

Data publikacji 20.03.2017

Pierwszy dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI za nami. Policjanci podczas działań na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego, skontrolowali 96 pojazdów. Za złamanie obowiązujących przepisów blisko 70 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

Zakończył się pierwszy dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Od 19 marca na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego 47 policjantów zwracało szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów w tym zakresie przez kierowców. Podczas niedzielnych działań skontrolowano łącznie 96 pojazdów różnego typu. Za przekroczenie prędkości zostało ukaranych 38 kierowców. Podczas działań policjanci nie zatrzymali kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 24 marca br. Będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Autor: Patrycja Banaszak