DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Działania edukacyjne na ulicach miasta i powiatu

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci w tygodniu poprzedzającym akcję „PPRĘDKOŚĆ” prowadzą akcję profilaktyczno – edukacyjną mające na celu podniesienie wśród użytkowników dróg poziomu znajomości przepisów ruchu drogowego, a także wypracowanie nawyków i umiejętności bezpiecznego korzystania z dróg.

Od 19 marca br., na terenie całego województwa rozpocznie się akcja pn. PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Policjanci ruchu drogowego będą zwracali szczególna uwagę na każde, nawet najmniejsze wykroczenia w tym zakresie bo to właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Działania PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI poprzedzono działaniami kontrolno edukacyjnymi. Dlatego policjanci z poznańskiej drogówki, którzy biorą w nich udział podczas kontroli drogowych informują kierowców oraz pieszych i rowerzystów o odpowiedzialności prawnej za popełnione wykroczenia i przestępstwa. W rozmowach z pieszymi przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, natomiast kierującym m.in. o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa, prawidłowym przewożeniu osób oraz stosowaniu się do przepisów regulujących dopuszczalną prędkość.

W trakcie prowadzonych działań poznańscy policjanci rozdają mieszkąncom miastaa Poznania i powiatu poznańskiego materiały prewencyjne.