DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

KP Kostrzyn - Najlepszym komisariatem w powiecie poznańskim

Data publikacji 22.02.2017

Podczas XXV sesji Rady Powiatu w Poznaniu zaproszeni goście rozmawiali o stanie bezpieczeństwa na obszarze powiatu. Podczas spotkania zostały ogłoszone również wyniki konkursu na „Najlepszy Komisariat Roku Powiatu Poznańskiego". Najlepszym w powiecie w 2016 roku został Komisariat Policji w Kostrzynie.

22 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Poznaniu Komendant Miejski Policji w Poznaniu mł. insp. Maciej Nestoruk, Komendant Państwowej Straży Pożarnej  mł. bryg.  Jacek Michalak oraz Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński przedstawili sprawozdania dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu poznańskiego w 2016 roku. Spotkanie było również okazją do ogłoszenia wyników konkursu „Najlepszy Komisarat Roku Powiatu Poznańskiego".

Celem konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe i Komendę Miejską Policji w Poznaniu jest promowanie i premiowanie najlepszych komisariatów w powiecie. Najlepszy komisariat został wyłoniony na podstawie 21 kryteriów w ramach Systemu Oceny Efektywności Pracy Policji, a także społecznej oceny pracy jednostek i policjantów.

Zwycięzcą konkursu został Komisariat Policji w Kostrzynie. Komendant zwycięskiego komisariatu asp. szt. Sławomir Pawlaczyk otrzymał od Wicestarosty Poznańskiego czek w wysokości 30 tys. zł na wyposażenie jednostki. Drugie miejsce zajął Komisariat Policji w Pobiedziskach, natomiast trzecie miejsce przypadło komisariatowi w Buku.

Fot. archiwum Powiat Poznański