DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto - Sprawca rozboju zatrzymany - video

Data publikacji 15.02.2017

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na poznańskim Nowym Mieście wszedł za starszą kobietą na klatkę schodowa, użył wobec niej siły i ukradł jej torebkę z pieniędzmi, telefonem i dokumentami. Mężczyzna był już poszukiwany do innych spraw. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Do zdarzenia doszło na Nowym Mieście pod koniec stycznia br. Wówczas około godziny 12:00 za 82-letnią kobietą, która wchodziła do klatki schodowej bloku, wszedł mężczyzna. Kiedy seniorka zaczęła otwierać drzwi od swojego mieszkania, sprawca użył wobec niej siły i ukradł jej torebkę z pieniędzmi, telefonem i dokumentami. Starty na jakie mężczyzna naraził kobietę to ponad 1200 złotych.

8 lutego br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto po przeprowadzeniu szeregu czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali sprawcę tego zdarzenia. Podczas zatrzymania podejrzany posiadał przy sobie nie należący do niego dowód osobisty oraz telefon. Ponadto jak się okazało był już poszukiwany przez policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego za wcześniej popełnione inne przestępstwa.

Sprawcą zdarzenia to 29-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który od nie dawna mieszkał w Poznaniu. Za popełnione przestępstwo na seniorce usłyszał zarzut rozboju, za które w więzieniu może teraz spędzić nawet 12 lat.  Decyzją Prokuratury wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.

Autor: Patrycja Banaszak 

Ładowanie odtwarzacza...