Poznań – Policjanci czytali dzieciom - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Policjanci czytali dzieciom

Data publikacji 13.02.2017

Poznańscy policjanci czytali dzieciom spędzającym ferie zimowe w poznańskim Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Podczas spotkań z dziećmi nie zabrakło rozmów na temat bezpiecznych zachowań podczas spędzania wolnego czasu.

„Ferie w Centrum Inicjatyw Rodzinnych – czytamy dzieciom” to pierwsza tego typu akcja przygotowana przez pracowników CIR w Poznaniu dla dzieci spędzających ferie zimowe w Poznaniu.

Podczas przygotowanych przez centrum zajęć i warsztatów plastycznych dla najmłodszych zorganizowano spotkania z czytaniem książek i opowiadań. W każdy poniedziałek, środę i piątek w trakcie ferii dorośli czytali dzieciom bajki i opowiadania. Wśród czytających dzieciom znaleźli się: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Dyrektor Teatru Ósmego Dnia, Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów, pracownicy Wielkopolskiej Gildy Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu oraz przedstawiciele samego centrum.

W akcję włączyli się również policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy nie tylko czytali ale również edukowali dzieci w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Podczas spotkań przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznej zabawy oraz właściwego zachowania się w kontaktach z osobą obcą.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony dzieci ale również rodziców, którzy towarzyszyli dzieciom w zajęciach.

Autor: Małgorzata Tamborska/PB