DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Zarzuty za kradzież i paserstwo samochodu

Data publikacji 13.02.2017

Poznańscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się w garażu na terenie Chludowa. Były tam elementy od częściowo zdemontowanego forda skradzionego z terenu Plewisk. Jeden z zatrzymanych do sprawy mężczyzn usłyszał zarzut paserstwa, drugi kradzieży z włamaniem.

29 stycznia br. policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej otrzymali informację o skradzionym z terenu Plewisk osobowym fordzie mondeo. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia bezzwłocznie zajęli się tą sprawą i na podstawie przeprowadzonej pracy operacyjnej ustalili, że auto może znajdować się w jednej z podpoznańskich miejscowości. Informacje zdobyte przez funkcjonariuszy szybko się potwierdziły.

Dobę później tj. 30 stycznia br. podczas kontroli jednej z wytypowanych posesji na terenie podpoznańskiego Chludowa, policjanci zastali w garażu mężczyznę, który rozmontowywał na części skradzionego forda. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie teraz za paserstwo. Kilka dni później policjanci ustalili także kto jest odpowiedzilany za kradziezy forda. 

To jednak nie jedyne zdarzenie w ostatnim czasie kiedy poznańscy policjanci odzyskali skradzione auto. 6 lutego br., funkcjonariusze odnaleźli skradzionego z terenu poznańskich Naramowic citroena c3. Auto znajdowało się  na jednej z ulic Suchego Lasu. W tej sprawie jeszcze nikt nie został zatrzymany lecz ustalenie kto za tę kradzież jest odpowiedzialny to tylko kwestia czasu. 

Autor: Patrycja Banaszak