DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Północ - Zniszczyli sześć aut. Zostali zatrzymani

Data publikacji 01.02.2017

Policjanci z Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn za uszkodzenie kilku samochodów. Pomógł w tym operator monitoringu osiedlowego, który na jednej z kamer zauważył, jak mężczyźni skaczą po zaparkowanych pojazdach. Podejrzanym za uszkodzenie aut grozi teraz kara więzienia nawet do lat 5.

Do zdarzenia doszło w nocy 30 stycznia br. około godziny 1:00. Mężczyźni idąc przez parking na osiedlu Kosmonautów w Poznaniu  kopali w karoserie samochodów, wyrywali lusterka oraz wchodzili na auta i skakali po nich.

Całe zdarzenie nie umknęło uwadze operatora monitoringu osiedlowego, który natychmiast o wszystkim poinformował Policję. Na miejsce zdarzenia bezzwłocznie wysłany patrol dzielnicowych z Komisariatu Policji Poznań Północ zatrzymał sprawców uszkodzeń w rejonie Ronda Solidarności. Jak się okazało 27 i 20-latek byli pod wpływem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Łącznie mężczyźni uszkodzili sześć aut. Szkody jakie wyrządzili oszacowano na ponad 8 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi im teraz kara więzienia nawet do lat 5. Decyzją Prokuratury mężczyźni wyrządzone  szkody w całości muszą naprawić.

Autor: Patrycja Banaszak