Poznań - "Dzień Odblasków" w Poznaniu - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - "Dzień Odblasków" w Poznaniu

Data publikacji 27.01.2017

Na terenie całego kraju po raz pierwszy przeprowadzony został „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu wzięły wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W Polsce „Dzień Odblasków” odbył się po raz pierwszy 26 stycznia br. Wydarzenie promowane było przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które wręczane były w ramach działań.

„Dzień Odblasków” został zorganizowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku.

W całym kraju Policjanci drogówki, w tym z Poznania prowadzili działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. funkcjonariusze zwracali uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego  na pogarszające się warunki na drodze oraz zagrożenia, z jakimi mogą na drodze się spotkać. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze wręczali pieszym i rowerzystom odblaski i zachęcali do ich noszenia.